Vítame Vás na našej webstránke.

Tu môžete nakupovať s pohodlia domova a nechať si tovar doručiť priamo k Vám domov alebo k Nám na predajňu kde Vám ich v našom autocentre v akciovej cene 15 eur prezujeme na auto.

Zavřít
Klimatizácia, servis, plnenie, dezinfekcia.
Využite naše služby. Sme spoločnosť certifikovaná a registrovaná v Slovenskom zväze pre chladivá a klimatizačné systémy.
Klimatizácia v aute okrem chladiaceho účinku vzduch aj vysušuje. V chladiacom potrubí sa para zo vzduchu skondenzuje na vodu, takže vlhkosť už neputuje do kabíny.
Je preto dobré zapínať klimatizáciu aj v zime. Vzduch sa najprv osuší a vyschne a potom sa cez vykurovacie teleso znovu ohreje. Do kabíny tak bude prúdiť suchý a teplý vzduch, čo pomôže proti zahmlievaniu okien.
Klimatizáciu je potrebné pravidelne servisovať ako aj iné systémy v automobile.
Ako často a prečo treba servisovať klimatizáciu?
Chladiace médium sa v klimatizačnom systéme automobilu prirodzene odparuje do okolia. Tým klesá účinnosť, výkon klimatizácie. Takže aj keď máte klimatizačný systém úplne v poriadku, jednoducho je potrebné raz za čas(odporúčame každý rok no max aspoň každé dva roky) klimatizáciu doplniť.
Tieto intervaly výmeny v klimatizačnom systéme sa robia hlavne preto lebo lebo systém sa neskladá len z chladiva ale využíva sa špeciálny olej, ktorý ma za úlohu mazanie kompresora, ale hlavne má schopnosť naväzovať na seba okolitú vlhkosť a nečistoty spôsobené s chodom klimatizácie(rôzne malé čiastočky vznikajúce opotrebením kompresora)
Čím klesá schopnosť mazania a tým sa vystavuje kompresor a ostatné súčasti poškodeniu. Preto sa pri výmene klimatizačného plynu vysaje aj olej s týmito drobnými znečisteniami a naplní sa chladivo z novým olejom ktorý ochráni kompresor ako aj iné časti systému.
Používame výlučne chladivo R134A od overeného dodávateľa.
U nás sa nestretnete zo žiadnym recyklovaným alebo podobným chladivom nakoľko takéto chladivá znehodnocujú plničku ale čo je najdôležitejšie klimatizačný systém automobilu. Plnenie recyklovaným chladivom je u nás zakázané.
Plnenie chladivom R134A prebieha nasledovne:
- napojenie plničky klimatizácie na klimatizačný systém automobil
- odsatie starého oleja a zbytku chladiva R134A
- následne plnička vykoná vákuum chladiaceho systému
- podtlakový test tesnosti systému
- nasleduje naplnenie systému novým PAG olejom, UV farbou (slúži na hľadanie únikov chladiva) a chladiacim médiom
- kontrola účinnosti chladenia automobilu
- tlač protokolu o naplnení klimatizácie
Cen za plnenie klimatizácie je 10 euro za 100 gramov chladiva
Pri plnení chladivom odporúčame zákazníkom výmenu peľového filtru nakoľko je zdrojom rôznych zápachov ale aj možných zdravotných problémov.
Cena za výmenu peľového filtru je 5 euro plus filter.
Ďalšou službou ktorú ponúkame je dezinfekcia automobilu generátorom ozónu. Je to najúčinnejšia metóda ktorá zničí všetky plesne a mikróby ktoré sa v automobile postupne usádzajú.
Cena ozonácie je 15 eur a trvá cca 1 hod.
Tešíme sa na Vašu návštevu. Tím Pneuservis Autoservis Horný Čepeň