Vítame Vás na našej webstránke.

Tu môžete nakupovať s pohodlia domova a nechať si tovar doručiť priamo k Vám domov alebo k Nám na predajňu kde Vám ich v našom autocentre v akciovej cene 15 eur prezujeme na auto.

Zavřít

Rozvody sú súčasťou každého vozidla. Ich úlohou je spojovať a koordinovať otáčanie hriadeľov (kľukového a vačkového), ktoré riadia ventily, ale taktiež slúžia na poháňanie vodného  a vstrekovacieho čerpadla.

Poznáme dva typy rozvodov:

·        remeňové – ich hlavnou súčasťou je rozvodový remeň, ktorý je ozubený a vyrába sa z gumy – remeňové reťaze sú spravidla lacnejšie ako tie reťazové;

·        reťazové – hlavnou súčasťou reťazových rozvodov je rozvodová reťaz – rozvodová reťaz sa oproti rozvodovému remeňu vyrába z kovu, výmena reťazových rozvodov je náročnejšia a aj drahšia

Aké sú najčastejšie poruchy rozvodov v aute?

Vážnou a najčastejšou poruchou rozvodov v aute je poškodenie rozvodového remeňa. Jeho poškodenie zväčša spôsobuje opotrebenie, alebo vytekajúci olej, respektíve nafta. V tých horších prípadoch môže dôjsť až k jeho samotnému pretrhnutiu. Pretrhnutie dokáže spôsobiť poškodenie motora.

K častým poruchám patrí aj ich neodborné nastavenie a zlá montáž. Toto zlé nastavenie má za následok zvýšenie spotreby paliva, zníženie výkonu motora, zlé štartovanie, zvýšenie emisií a dymenia. Z tohto dôvodu odporúčame nechať výmenu a následné nastavenie rozvodov na profesionálnych automechanikov.

Čo sa stane, keď rozvodový remeň praskne či preskočí?

Stretnú sa piesty s ventilmi a poškodenie môže by rôzne: od menej závažného, keď dôjde len k ohnutiu ventilov (nasávacích a výfukových ventilov ) až po ďaleko vážnejšie, kedy sa zlomí vačkový hriadeľ, prípadne všetky ventily, môže sa dokonca poškodiť aj blok motora, ohnúť ojnica alebo kľukový hriadeľ.Preto je nevyhnutné pravidielne meniť komplet celú rozvodovú sadu. 

Kedy je potrebné vymeniť rozvody?

Intervaly výmeny remeňa sa pri rôznych motoroch výrazne líšia, rozpätie sa pohybuje medzi 60 000 až 240 000 najazdenými kilometrami. K limitu prejdenej vzdialenosti pritom pristupuje aj časové obmedzenie, keďže remeň sa s vekom stáva tvrdší a krehkejší. Tu je obvyklá hranica päť až sedem rokov.

 Objednajte sa u nás na výmenu rozvodov. Po obhliadke vozidla urobíme cenový návrh za materiál a prácu.

Objednať sa môžete online.